A-SWITCH-1008POE+-120-G-OUT
Kit Image
A-SWITCH-1008POE+-120-G-OUT
11 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/6967/image_1920?unique=1324875
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
120W
Kit Image
A-SWITCH-1008POE+-120-G-OUT
specifications and features
Material and dimensions
Installation Mast / Lamppost
Dimensions 301 x 206 x 100 mm
Material Plastic
Net weight 1320 g
Weight with packaging 1830 g
Support included Yes
Power consumption
Power mode AC
Voltage 220V
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 120W