ACC-ER-FR1200N-2
Kit Image
ACC-ER-FR1200N-2
Reader indoor-outdoor with fingerprint / card mifare 13.56mhz
https://a-secur.com/web/image/product.template/4772/image_1920?unique=04276dd
view more
Autónomos
Mode
Fingerprint / Card
Type of card
MIFARE 13.56MHz
Kit Image
ACC-ER-FR1200N-2
specifications and features
General information
Control type Reader
Material and dimensions
Dimensions 102 x 50 x 37 mm
Net weight 115 g
Weight with packaging 220 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Ambient
Operating temperature 0 ºC ~ 45 °C
Degree of protection IP65
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 80%
Communication
Communication mode to the controller RS485
Features
Integrated controller No
LED indicator Yes
Sound warning Yes
Identification
Mode Fingerprint / Card
Type of card MIFARE 13.56MHz
Functions of System (Controls presence / Access)
CPU 324MHz