HAC-HDBW1500R-Z-S2
Kit Image
HAC-HDBW1500R-Z-S2
Minidome hd-cvi camera of 5 megapixels and optical zoom lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/5251/image_1920?unique=1324875
Degree of protection: IP67
Anti vandal: IK10
Lens
Lens Type: Optical zoom
Focal distance: 2.7 mm ~ 12 mm
Night vision
Night vision distance: 30 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 5 Megapixels
Miniatura
Detect
Open lens Closed Lens
69 m/192 m
[
Miniatura
Observe
Open lens Closed lens
28 m/77 m
Recognize
14 m/38 m
Identify
7 m/19 m
Kit Image
HAC-HDBW1500R-Z-S2
Material and dimensions
Dimensions 89 x 122 (Ø) mm
Material Metal
Net weight 470 g
Weight with packaging 620 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 5.5W
Amperage 460mA
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 70 ºC
Degree of protection IP67
Anti vandal IK10
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect (Open lens) 69 m
Detect (Closed Lens) 192 m
Observe (Open lens) 28 m
Observe (Closed lens) 77 m
Recognize (Open lens) 14 m
Recognize (Closed lens) 38 m
Identify (Open lens) 7 m
Identify (Closed lens) 19 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 2880 x 1620
Sensor Size 1/2.7'
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.005Lux
Lens
Lens Type Optical zoom
Focal distance 2.7 mm ~ 12 mm
Maximum diaphragm opening F/1.6
Angle of View 34º ~ 107º
Minimum focus distance 500mm