HAC-HDW1200T-Z-A
Kit Image
HAC-HDW1200T-Z-A
Minidome hd-cvi camera of 2 megapixels and optical zoom lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/5268/image_1920?unique=1324875
Lens
Lens Type: Optical zoom
Focal distance: 2.7 mm ~ 12 mm
Night vision
Night vision distance: 60 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Miniatura
Detect
Open lens Closed Lens
45 m/132 m
[
Miniatura
Observe
Open lens Closed lens
18 m/53 m
Recognize
9 m/26 m
Identify
5 m/13 m
Kit Image
HAC-HDW1200T-Z-A
Material and dimensions
Dimensions 104 x 122 (Ø) mm
Material Aluminum
Net weight 570 g
Weight with packaging 730 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 8.2W
Amperage 690mA
Ambient
Operating temperature -30 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect (Open lens) 45 m
Detect (Closed Lens) 132 m
Observe (Open lens) 18 m
Observe (Closed lens) 53 m
Recognize (Open lens) 9 m
Recognize (Closed lens) 26 m
Identify (Open lens) 5 m
Identify (Closed lens) 13 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Sensor Size 1/2.7'
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.02Lux
Lens
Lens Type Optical zoom
Focal distance 2.7 mm ~ 12 mm
Maximum diaphragm opening F/1.8
Angle of View 105.9° ~ 33.4°
Minimum focus distance 200mm