HAC-HDW1200TLM-IL-A
Kit Image
HAC-HDW1200TLM-IL-A
Minidome hd-cvi camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/7432/image_1920?unique=1324875
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 20 m
Type of night vision: Dual light (IR+Luz blanca)
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Miniatura
Detect 41 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 17 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 8 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HAC-HDW1200TLM-IL-A
Material and dimensions
Dimensions 85.7 x 94 (Ø) mm
Material Metal
Net weight 300 g
Weight with packaging 450 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 2.6W
Amperage 220mA
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 41 m
Observe 17 m
Recognize 8 m
Identify 4 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting Color: 0.01Lux / B/W: 0.001Lux
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm
Maximum diaphragm opening F/2.0
Angle of View 102º
Minimum focus distance 500mm