HAC-HFW1200C
Kit Image
HAC-HFW1200C
Bullet hd-cvi camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/4039/image_1920?unique=1324875
view more
Ambient
Degree of protection: IP67
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 30 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Miniatura
Detect 39 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 15 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 8 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HAC-HFW1200C
specifications and features
General information
Serie LITE
Technology HD-CVI
Type of camera Bullet
Material and dimensions
Dimensions 161.3 x 69.7 x 70 mm
Material Plastic
Net weight 190 g
Weight with packaging 290 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 2.7W
Amperage 225mA
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 60 ºC
Degree of protection IP67
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 39 m
Observe 15 m
Recognize 8 m
Identify 4 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Sensor Size 1/2.7'
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.02Lux
Ratio S / N More than 65dB
Axes
Motion 3-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm
Maximum diaphragm opening F/1.9
Angle of View 101º
Minimum focus distance 500mm