HAC-HFW1200T
Kit Image
HAC-HFW1200T
Bullet hd-cvi camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/3172/image_1920?unique=6947c99
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 30 m
Type of night vision: Luz blanca
Miniatura
Detect 39 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 15 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 8 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HAC-HFW1200T
Material and dimensions
Dimensions 174.5 x 72.3 x 70.6 mm
Material Metal
Net weight 360 g
Weight with packaging 460 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 3.3W
Amperage 280mA
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 95%
DISTANCE DORI
Detect 39 m
Observe 15 m
Recognize 8 m
Sensor resolution 1920 x 1080
Sensor Size 1/2.7'
Electronic shutter speed 1/25 ~ 1/100000s
Minimum lighting 0.02Lux
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm
Maximum diaphragm opening F/1.9
Angle of View 101º
Minimum focus distance 500mm