HWT-T120-P
Kit Image
HWT-T120-P
Minidome 4 in 1 (cvi, tvi, ahd and analog) camera of 2 megapixels and fix lens
https://a-secur.com/web/image/product.template/9263/image_1920?unique=6947c99
view more
Lens
Lens Type: Fix
Focal distance: 2.8 mm
Night vision
Night vision distance: 20 m
Type of night vision: IR
Video (Cameras)
Video Resolution: 2 Megapixels
Miniatura
Detect 42 m Percepción de objetos en movimiento sin clasificarlos.
Miniatura
Observe 17 m Diferencia de personas, animales o vehículos.
Recognize 9 m Distinción entre hombre o mujer.
Identify 4 m Identificación del rostro, visualización de matrícula.
Kit Image
HWT-T120-P
specifications and features
General information
Serie HiWatch
Technology 4 IN 1 (CVI, TVI, AHD and analog)
Type of camera Minidome
Material and dimensions
Dimensions 76.1 x 85.4 (Ø) mm
Material Plastic
Net weight 130 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Consumption (w) 4W
Amperage 350mA
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 60 ºC
Maximum humidity 90%
DISTANCE DORI
Detect 42 m
Observe 17 m
Recognize 9 m
Identify 4 m
Image
Sensor CMOS ®
Sensor resolution 1920 x 1080
Electronic shutter speed 1/25s (1/30)s ~ 1/50,000s
Minimum lighting 0.01Lux
Axes
Motion 3-Axis
Lens
Lens Type Fix
Focal distance 2.8 mm