TESTER-5.4-5IN1-8K
Kit Image
TESTER-5.4-5IN1-8K
8-megapixel tester for HDTVI / HDCVI / AHD / CVBS / IP
https://a-secur.com/web/image/product.template/9213/image_1920?unique=6947c99
view more
Kit Image
TESTER-5.4-5IN1-8K
specifications and features
General information
Technology 5 IN 1 (HD-CVI, HD-TVI, AHD, analog and IP)
Wi-Fi Yes
Material and dimensions
Dimensions 183 x 110 x 36.5 mm
Net weight 800 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 12V
Amperage 1000mA
Built in battery Yes, 7.4V 3350 mAh
Power output DC 12V
Maximum consumption 3A
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 50 ºC
Relative humidity 30% ~ 90% RH
Video
Video formats HDCVI / TVI / AHD / CVBS / IP
Admitted resolutions HDCVI 8 Megapíxeles
Admitted resolutions HDTVI 8 Megapíxeles
Admitted resolutions AHD 8 megapixels
Cameras CVBS Yes
Resolution IP cameras 8 Megapíxeles
ONVIF Yes
INPUTS
HDMI 1
Audio 1
BNC 1
RJ45 1
OUTPUTS
BNC 1
HDMI 1
PoE 1 (48V)
CHARACTERISTICS (TESTER)
Screen 5.4" Touchscreen IPS