VK-12VDC10A-M
Kit Image
VK-12VDC10A-M
12 v adjustable 10a power supply
https://a-secur.com/web/image/product.template/3429/image_1920?unique=1324875
view more
Power output
12 V adjustable
Maximum consumption
10A
Rango de voltaje de salida
Ajustable 10.5 ~ 13,5V
Fuentes de alimentación
Kit Image
VK-12VDC10A-M
specifications and features
Material and dimensions
Installation DIN rail
Dimensions 160 x 97 x 32 mm
Net weight 50 g
Weight with packaging 52 g
Power consumption
Power input 200 ~ 240V
Power output 12 V adjustable
Maximum consumption 10A
Rango de voltaje de salida Ajustable 10.5 ~ 13,5V
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 45 ºC
Maximum humidity 90%