VK-EXTENDER-0201POE-30-800M-OUT
Kit Image
PoE Extender
https://a-secur.com/web/image/product.template/7536/image_1920?unique=1324875
view more
Kit Image
specifications and features
General information
Type PoE Extender
Material and dimensions
Dimensions 156.5 x 29 (Ø) mm
Net weight 75 g
Weight with packaging 90 g
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 50 ºC
Degree of protection IP67
Use Indoor-outdoor
Maximum humidity 90%
ETHERNET PORTS
POE ports 2
Transmission distance 800 m (10Mbps) / 300 m (100Mbps)
10 / 100 2
POE Ports Speed 10 / 100
NET STANDARD
IEEE802,3af Yes
IEEE802,3at Yes
IEEE802.3
IEEE802.3u
IEEE 802.3x
IEEE802.3ab
IEEE802.3bt Yes
POE
Power output DC 48V ~ 54V / 30W