VK-INJPOE-35
Kit Image
VK-INJPOE-35
Injector PoE
https://a-secur.com/web/image/product.template/7675/image_1920?unique=1324875
view more
Kit Image
VK-INJPOE-35
specifications and features
General information
Type Injector PoE
Material and dimensions
Dimensions 119.5 x 62 x 38 mm
Net weight 190 g
Weight with packaging 400 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 500mA
Power supply included Yes
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%
Lightning protection 4KV
ETHERNET PORTS
POE ports 1
Uplink ports 1
Transmission distance Hasta 100 m
POE Ports Speed 10 / 100 / 1000
Uplink ports speed 10/100/1000
NET STANDARD
IEEE802,3af Yes
IEEE802,3at Yes
POE
Power output 35W