VK-SWITCH-0604POE-65
Kit Image
VK-SWITCH-0604POE-65
6 ports switch with 4 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5112/image_1920?unique=a2d010f
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
65W
Maximum transmission distance
250 m
Kit Image
VK-SWITCH-0604POE-65
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / wall
Dimensions 140 x 115 x 40 mm
Material Metal
Net weight 470 g
Weight with packaging 720 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 1000mA
Standby consumption 3W
Consumption On 65W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 65W
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%