VK-SWITCH-0604POE-65-LONG
Kit Image
VK-SWITCH-0604POE-65-LONG
6 ports switch with 4 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/7537/image_1920?unique=1324875
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
65W
Kit Image
VK-SWITCH-0604POE-65-LONG
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / wall
Dimensions 168 x 93 x 32 mm
Material Metal
Net weight 510 g
Weight with packaging 770 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 100V ~ 240V
Consumption On 65W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 65W
Ambient
Operating temperature 0 ºC ~ 40 °C
Use Indoor
Maximum humidity 90%