VK-SWITCH-08POE-BT-130-G-IND
Kit Image
VK-SWITCH-08POE-BT-130-G-IND
8 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/8120/image_1920?unique=1324875
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
Ports 1 ~ 6 : 30 W / Ports 7 ~ 8 : 60 W
Total maximum consumption (PoE)
130W
Maximum transmission distance
130 m
Kit Image
VK-SWITCH-08POE-BT-130-G-IND
specifications and features
Material and dimensions
Installation DIN rail / desktop
Dimensions 145 x 110 x 51 mm
Material Metal
Net weight 640 g
Weight with packaging 1430 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 90V ~ 264V
Maximum consumption per port (PoE) Ports 1 ~ 6 : 30 W / Ports 7 ~ 8 : 60 W
Total maximum consumption (PoE) 130W
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 70 ºC
Degree of protection IP40
Use Indoor
Maximum humidity 90%