VK-SWITCH-1008POE-100
Kit Image
VK-SWITCH-1008POE-100
10 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5113/image_1920?unique=6947c99
view more
Switches
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
100W
Maximum transmission distance
250 m
Kit Image
VK-SWITCH-1008POE-100
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / wall
Dimensions 195 x 130 x 40 mm
Material Metal
Net weight 660 g
Weight with packaging 900 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 2000mA
Standby consumption 5W
Consumption On 100W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 100W
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%