VK-SWITCH-1008POE-120-G
Kit Image
VK-SWITCH-1008POE-120-G
10 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5413/image_1920?unique=1324875
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
120W
Maximum transmission distance
100 m
Kit Image
VK-SWITCH-1008POE-120-G
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / wall
Dimensions 195 x 130 x 40 mm
Material Metal
Net weight 690 g
Weight with packaging 920 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 2200mA
Standby consumption 6W
Consumption On 120W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 120W
Power supply included Yes
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%