VK-SWITCH-1208POE-120-G-IND
Kit Image
VK-SWITCH-1208POE-120-G-IND
12 ports switch with 8 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5422/image_1920?unique=6947c99
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
120W
Maximum transmission distance
100 m
Kit Image
VK-SWITCH-1208POE-120-G-IND
specifications and features
Material and dimensions
Installation DIN rail / desktop
Dimensions 165 x 148 x 54 mm
Material Metal
Net weight 850 g
Weight with packaging 1040 g
Power consumption
Power mode DC
Voltage 48V ~ 57V
Standby consumption 8W
Consumption On 120W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 120W
Power supply included No
Ambient
Operating temperature -40 ºC ~ 80 ºC
Degree of protection IP40
Use Indoor
Maximum humidity 90%