VK-SWITCH-1816POE-250-G
Kit Image
VK-SWITCH-1816POE-250-G
18 ports switch with 16 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5233/image_1920?unique=6947c99
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
250W
Kit Image
VK-SWITCH-1816POE-250-G
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / Rack
Dimensions 270 x 181 x 44.5 mm
Material Metal
Net weight 1550 g
Weight with packaging 2070 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 4100mA
Standby consumption 15W
Consumption On 240W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 250W
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%