VK-SWITCH-2624POE-250-G
Kit Image
VK-SWITCH-2624POE-250-G
26 ports switch with 24 PoE ports
https://a-secur.com/web/image/product.template/5114/image_1920?unique=6947c99
Maximum consumption per port (PoE)
30W
Total maximum consumption (PoE)
250W
Kit Image
VK-SWITCH-2624POE-250-G
specifications and features
Material and dimensions
Installation Desk / Rack
Dimensions 330 x 204 x 44 mm
Material Metal
Net weight 3000 g
Weight with packaging 3500 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Amperage 4100mA
Standby consumption 20W
Consumption On 250W
Maximum consumption per port (PoE) 30W
Total maximum consumption (PoE) 250W
Ambient
Operating temperature -20 ºC ~ 55 ºC
Degree of protection IP30
Use Indoor
Maximum humidity 90%