A-POWERSTRIP-10
Kit Image
A-POWERSTRIP-10
Connection strip 10 mm²
https://a-secur.com/web/image/product.template/6981/image_1920?unique=1324875
view more
Kit Image
A-POWERSTRIP-10
specifications and features
General information
Type Connection strip 10 mm²
Units 12 connectors
Compatibility Rigid cable 10 mm² or flexible cable 6 mm²
Material and dimensions
Dimensions 135 x 25 x 18 mm
Material Polypropylene
Net weight 45 g
Color Black
Power consumption
Voltage 450V
Maximum current supported 57A